טיפים לבנייה והתקנת פרגולה

מתכננים בנייה או התקנה של פרגולה מעץ? תכנון נכון של הפרגולה, מיקומה ואופן הבניה שלה (גם אם לא תבנו אותה בעצמכם) יסייעו לכם להשיג פרגולה יפה ופונקציונאלית שתשרת אתכם למשך שנים ארוכות. הנה כמה טיפים שחשוב שתיקחו בחשבון, בעת בחירה ובנייה של פרגולה.

פרגולה מעץ – אבל מאיזה עץ?

בארץ מספר סוגי עצים שמקובל להשתמש בהם לצורך בניית פרגולה. מרבית הפרגולות מעץ נבנות תוך שימוש בעץ אורן – עץ חזק ועמיד, המיובא לארץ מאירופה, הוא זמין ולכן מחירו נמוך יחסית. צבעו של האורן הוא צהבהב – בהיר, אבל ניתן לצבוע את העץ בלכה מגוונת או בצבע אטום ולהקנות לו כל מראה או גוון שתבחרו. הבחירה בבניית פרגולה מעץ אורן תאפשר לכם להשיג פרגולה איכותית במחיר משתלם. חשוב לבחור עץ שעבר תהליך אימפרגנציה – עץ מטופל כנגד פגעי מזג אוויר ופרזיטים, על מנת שיחזיק מעמד לשנים ארוכות.

מיקום ותכנון מדויק

כל חצר, גינה או מרפסת הן בעלות מאפיינים ייחודיים של אור, כיוון הגשם, צמחייה סמוכה ותנאים סביבתיים אחרים. על מנת לבנות את הפרגולה המושלמת עבורכם, חשוב להבין מה תפקידה – איפה היא תעמוד, עד כמה היא מיועדת לספק צל (יש המעדיפים פרגולה שרק חוסמת חלקית את קרני השמש ומשתמשים בקירוי המגן מגשם אבל מאפשר לאור שמש להיכנס. עוד יש לקחת בחשבון עם אילו רוחות תדרש הפרגולה להתמודד. מידע כגון זה חשוב על מנת לבחור את שיטת התקנת הפרגולה כך שתהיה חזקה, בטיחותית ושימושית כאחד.

הקירוי עבור הפרגולה שלכם
פרגולה בעלת קירוי תספק הגנה מצוינת נגד רוחות ופגעי מזג האוויר ותאפשר הקמה של אזור מוגן בחוץ בו ניתן למקם ריהוט ולבלות בימי שמש בעוד בימים גשומים כל שמתחת לפרגולה נותר יבש, ניתן לקבוע כמה מוצל יהיה תחת הפרגולה, יש המעדיפים לאפשר ליותר אור שמש לחדור ויש המעוניינים בהצללה מוחלטת. בבניית הפרגולה ניתן להשתמש בחומרים שונים עבור קירוי שלה, כמו לוחות סנטף, פוליגל או יריעות PVC.

בניית פרגולה שתהיה נוחה לתחזוקה

פרגולות מעץ שנבנו באופן מקצועי מחזיקות מעמד הרבה שנים (למעשה, כמעט באופן בלתי מוגבל כל עוד הן מתוחזקות כראוי). תחזוקתן דורשת בדרך כלל רק בצביעה (אנחנו ממליצים לחדש את הצביעה של הפרגולה אחת לחמש שנים בערך). את הצביעה התחזוקתית חשוב לעשות נכון, ומומלץ להשתמש בצבעים דוחי מזיקים המעניקים עמידות נוספת לעץ.
במקום לצבוע ניתן למרוח את העץ בשמן מתאים, הנספג בתוך העץ ומעניק לו הגנה נרחבת.

לבנות לבד או למסור את העבודה למתקיני פרגולות מקצועיים?
מתקיני פרגולות מקצועיים, בעלי ניסיון מוכח שמעבודות קודמות שלהם ניתן להתרשם יוכלו להקים עבורכם פרגולה חזקה, בטוחה ומרשימה. אפשרות נוספת היא רכישת ערכה מוכנה להתקנה עצמית. רק מי שלהם נטייה טבעית לביצוע פרויקטים בשיטת עשה זאת בעצמך, הם בעלי הניסיון וברשותם כלי העבודה הדרושים יוכלו לבנות בעצמם פרגולה העומדת בכל דרישות הבטיחות והיא בעלת מראה נאה.
אין ספק שהתקנת פרגולה טובה ואיכותית שתחזיק מעמד לאורך שנים ותמלא את ייעודה באופן מושלם, ראוי שתעשה בידי בעל ניסיון. שיתוף פעולה בין מתקין פרגולות מנוסה לבין בעלי הפרגולה יבטיח בנייה של פרגולה שתהיה בדיוק על פי טעמכם ותבוצע באופן מקצועי ואיכותי.

 • “כשהפרגולה שלנו התחילה להתפרק הזמנו שלושה בעלי מלאכה; הם בדקו את המקום ואת הדרישות והגישו הצעות מפורטות. שלושתם נראו רציניים והגונים, המחירים דומים; אנו לא יודעים מה בדיוק גרם לנו לבחור בטל…

  לילי ואמיר דוננפלד, חיפה
 • “לכל המעוניין . אני לא יודע מאיפה להתחיל . אבל אנסה לעשות את זה בצורה קולע. אנחנו משפחה של 4 ילדים עם גינה דיי גדולה . תמיד חשבנו על פרגולה או משהו דומה . שנוכל לשבת וליהנות עם הילדים בזמן איכות …

  משפחת פרץ, מושב גדיש
 • “אתה לא מבין כמה מחמאות וברכות קיבלת היום מכל המשפחה !! נראה לי אני נכנס איתך שותף יש לי כבר מקדמות ביד 😜  . היה שווה הכל אתה לא מבין איך כולם נהנו ולא הפסיקו לדבר על הפרגולה. בקיצור שיחקת אותה.🔨”

  משפחת אמויאל, יקנעם עילית
 • “אני רוצה להמליץ על טל פרגולות על עבודה המסורה והטובה ומהירה שעשו😄😄😄😄 על הפרגולה ועל הגדר המהממת שלי בקיצור מי שרוצה עבודה טובה ומהירה ומשתלמת זה טל פרגולות👊👊👊👊👊”

  אוסנת ודימה רשקובן, נצרת עלית
 • “אכן זו הפרגולה שטל והצוות שלו הקימו בבתי ואני יותר ממרוצה. ראשית עבודה עברית טהורה. סיכום הדברים בננו בוצע בקפדנות אחריות ומקצוענות. חומר איכותי ומטופל מכל הלב….

  קובי שי, נתניה
 • “כל תהליך העיצוב והבנייה של הפרגולה בבית הפרטי שלנו בהוד השרון היה פשוט חווייה מדהימה. תודה רבה לטל ולכל הצוות על הביצוע המושלם. ממליצה בחום!”

  רוית חזק, הוד השרון