4 טיפים לתחזוקה נכונה ושימון של דק

אם חלק משטח הגינה שלכם הוא דק עשוי עץ טבעי – אנחנו בטוחים שאתם נהנים משטח הדק. רצפת העץ הייחודית היא טבעית, חזקה ועמידה, נעימה למשחק או לישיבה עליה, ניתן למקם עליה רהיטי גן או לשחק עליה עם הילדים – בקיצור, לא פעם אנחנו שומעים כי משטח של דק במרפסת או בגינה הוא בחירה נהדרת.

חשוב שתדעו, כי הדק נדרש לתחזוקה שוטפת. זה לא מסובך – אבל הקפדה על תחזוקת הדק שלכם תאפשר לכם ליהנות ממראה ושימושיות של הדק למשך עשרות שנים. קבלו ארבעה טיפים שחשוב שלא תוותרו עליהם, לשמירה על הדק שלכם כחדש למשך שנים:

  1. שמרו על הדק שלכם

לא קל לפצוע או להזיק לדק ועם זאת, אנחנו לא ממליצים לגרור מעליו רהיטים כבדים, שעלולים לשרוט אותו. כמו כן, אם נשפך על הדק שלכם כל חומר שהוא – מיץ או שתייה של הילדים, קפה, או “מזכרות” מן הציפורים – אנחנו ממליצים לנקות את הדק באופן שוטף. חומרים כאלה נספגים בחלקם בתוך העץ האורגני, והם לעיתים “משאירים חותם”.

  1. ניקיון

הקפידו לשמור על דק נקי, יחסית. מדי פעם, טאטאו את הדק שלכם והסירו ממנו לכלוכים. כדאי לפנות את אזור הדק מרהיטים או חפצים, ולשטוף את הדק באופן יסודי.

  1. שימון הדק

פעולת שימון הדק היא חשובה במיוחד לשמירה על הברק והחיות של העץ כמו גם לשמירה על איכות ופונקציונאליות של הדק שלכם – לאורך שנים רבות. שימון הדק שלכם הוא פעולה לא מסובכת – כל שתצטרכו הוא פד ייעודי סמרטוט אותו תצטרכו לחבר למקל מטאטא ושמן לשימון דקים (אני מאוד ממליץ לא להתפשר על איכות השמן שבו תבחרו להשתמש – שמן איכותי המיועד לשימון דקים יזין את העץ וישמור על המראה, הגמישות, והאיכות של הדק שלכם לאורך שנים רבות). שפכו כמות קטנה של שמן למגש וטבלו בו את הפד הייעודי ובתנועות שטיפה מרחו את שמן הדקים לאורך גזרי העץ המרכיבים את הדק.

טיפ לשימון הדקים – פעולת השימון תיעשה לאורך גזרי העץ ולא לרוחבם. כך, תמנעו זליגה מיותרת של שמן בין גזרי העץ ותבטיחו שימון איכותי לפני השטח של הדק.

לצפייה בסרטון של טל על שימון דקים לחצו כאן

  • חידוש הדק שלכם

אם הדק שלכם שינה את צבעו, הוא כבר אינו מבריק או אחיד כבעבר או שהמראה שלו נפגם בשל שריטות, כתמים או חומרים שנשפכו עליו – כדאי לדעת שניתן לחדש את מראה הדק שלכם באמצעות שיוף ומריחת חומרים אוטמים ומחדשים על העץ.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, לכל מידע נוסף. נשמח ללוות, להציע חומרים איכותיים, לחדש את הדק שלכם ולהבטיח שגם אתם, תוכלו ליהנות ממשטח דק מעץ מפואר ומתוחזק כהלכה, לאורך שנים רבות.

עקבו אחרינו בפייסבוק