דקים מעץ

דקים הם משטחים המהווים רצפה עשויה עץ, המורכב מלוחות מחוברים ביניהם, בדרך כלל עם מרווחים קלים בין לוח ללוח. בשל גודלו והנוכחות הרבה שלו לדק עץ פוטנציאל להשפיע רבות על עיצוב האזור בו הוא ניצב. דק כזה מהווה משטח בעל תחושה טבעית ופעמים רבות הקמת משטח כזה היא מתבקשת ממש בחצר, במרפסת, בגינות פנימיות, בבתים ובבתי עסק כאחד.
בניית דקים דורשת ידע, מקצועית וניסיון, זאת על מנת להבטיח את האסתטיקה הכל כך אופיינית למשטח הדק, בד בבד עם פונקציונאליות וצורך בתחזוקה מועטה לאורך שנים.

[soliloquy id="605"]

תמונות של פרוייקט הקמת מעטפת לג’קוזי הכולל מדרגות ושני דקים מהצדדים

חלופה נפלאה לדשא או לריצוף

דקים מעץ מעניקים תחושה טבעית מאוד בחלל חיצוני, כמו גינה או מרפסת, ללא צורך בתחזוקה גבוהה כמו זו המתבקשת לצורך גידול דשא. עץ הוא חומר גלם חם ונעים למגע, הוא עמיד לאורך שנים בתחזוקה מינימאלית ואין צורך להשקות או לגזום אותו. רבים מעדיפים דקים מעץ על פני ריצוף בשל תחושת החמימות הטבעית שהוא מקנה, בכך הוא הופך לאלטרנטיבה המשלבת את היתרונות של צמחיה ודשא עם אלה של ריצוף אבן.

היתרונות של דקים מעץ

מעבר לעיצוב, לפונקציונאליות ולשילוב הנוח של אלמנטים טבעיים בגינה או במרפסת, ישנו עוד יתרון בולט לדקים מעץ. הדק מהווה חוצץ בין האדמה לאזור המדרך, כך שמשטח הדק נותר חופשי מבוץ ואבנים וכן פגישה עם זוחלים כמעט ואינה מתרחשת.
קל לשמור דקים מעץ נקיים ומתוחזקים, ניתן לשטוף אותם בצינור וצביעה או שימון בשמן דק מדי כמה שנים היא כל התחזוקה שיש להשקיע בדק העץ שלכם.
יתרון נוסף של דק עץ הוא שניתן לחדשו בכל עת על ידי ליטוש וצביעה מחדש. תהליך אשר ישיב לו מראה של דק אשר הוקם זה עתה.

סוגי העץ ועלויות ההתקנה של דקים מעץ

מחיר דק העץ, עמידותו ורמת התחזוקה הנדרשת על מנת לשמר אותו נגזרים מסוג העץ שתבחרו ומן המקצועיות בה בוצעה עבודת ההתקנה.
סוגי עץ שונים משמשים לבניית דקים בארץ, שימוש נפוץ נעשה בעץ האורן – יש לוודא שמדובר בעץ עץ שעבר טיפול אימפרגנציה (תהליך המחטא את העץ ומקנה לו עמידות כנגד מזיקים – מומלץ מאוד לעצים המשמשים לבנייה בחוץ). עצים נוספים מהם ניתן לבנות דק עץ – איפאה, קומרו, אירוקו, ואחרים.

הקמת דק מעץ

תהליך ההקמה של דק מעץ נחלק לשלושה שלבים. בשלב הראשון – נכין את הקרקע לקראת הרכבת הדק. אם הדק מיועד לאזור מבוטן או למשטח קשיח אחר, חשוב לוודא כי השטח מנוקז ולהכין רגליים מקובעות היטב במשטח. אם הדק מתוכנן להתקנה מעל אדמה – חשוב להשקיע בבניית יסודות איכותיים, יציבים ועמידים עבור הדק, ויציקתם בבטון. חשוב לעבוד על משטח אדמה נקי מצמחיה ומטופל נגד צמיחה עתידית.
בשלב השני נרכיב קורות תשתית שיחזיקו את קרשי הדק במקומם. בשלב השלישי והאחרון נרכיב את לוחות הדק.
אנחנו ממליצים עם סיום ההקמה של דקים מעץ למרוח את הדק הגמור (לאחר טאטוא יסודי וניקוי) בשמן דק אשר יגן על העץ מפני בלאי כתוצאה מחיכוך ושחיקה.

להקמת דקים מעץ, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר, אנו מחזיקים בניסיון רב שנים בעבודות עץ.

 • “כשהפרגולה שלנו התחילה להתפרק הזמנו שלושה בעלי מלאכה; הם בדקו את המקום ואת הדרישות והגישו הצעות מפורטות. שלושתם נראו רציניים והגונים, המחירים דומים; אנו לא יודעים מה בדיוק גרם לנו לבחור בטל…

  לילי ואמיר דוננפלד, חיפה
 • “לכל המעוניין . אני לא יודע מאיפה להתחיל . אבל אנסה לעשות את זה בצורה קולע. אנחנו משפחה של 4 ילדים עם גינה דיי גדולה . תמיד חשבנו על פרגולה או משהו דומה . שנוכל לשבת וליהנות עם הילדים בזמן איכות …

  משפחת פרץ, מושב גדיש
 • “אתה לא מבין כמה מחמאות וברכות קיבלת היום מכל המשפחה !! נראה לי אני נכנס איתך שותף יש לי כבר מקדמות ביד 😜  . היה שווה הכל אתה לא מבין איך כולם נהנו ולא הפסיקו לדבר על הפרגולה. בקיצור שיחקת אותה.🔨”

  משפחת אמויאל, יקנעם עילית
 • “אני רוצה להמליץ על טל פרגולות על עבודה המסורה והטובה ומהירה שעשו😄😄😄😄 על הפרגולה ועל הגדר המהממת שלי בקיצור מי שרוצה עבודה טובה ומהירה ומשתלמת זה טל פרגולות👊👊👊👊👊”

  אוסנת ודימה רשקובן, נצרת עלית
 • “אכן זו הפרגולה שטל והצוות שלו הקימו בבתי ואני יותר ממרוצה. ראשית עבודה עברית טהורה. סיכום הדברים בננו בוצע בקפדנות אחריות ומקצוענות. חומר איכותי ומטופל מכל הלב….

  קובי שי, נתניה
 • “כל תהליך העיצוב והבנייה של הפרגולה בבית הפרטי שלנו בהוד השרון היה פשוט חווייה מדהימה. תודה רבה לטל ולכל הצוות על הביצוע המושלם. ממליצה בחום!”

  רוית חזק, הוד השרון