5 טיפים לתחזוקה נכונה של ריהוט גן

ריהוט גן מאפשר לנו ליהנות מן הגינה תוך שאנו יושבים בנוח, לצד שולחן עליו ניתן להציב כוס משקה, כיבוד וכדומה. גם נדנדות גינה נחשבות לריהוט גן כמו גם כורסאות תלויות, ערסלים משוכללים ועוד. רכישת ריהוט גן איכותי כרוכה בהוצאה נכבדת, חשוב לדעת כי באמצעות טיפול נכון ותחזוקה פשוטה ניתן להאריך את חיי ריהוט הגן שקנינו וכך להפיק ממנו את המירב, לא רק שכך נחסוך בהוצאות (לא נצטרך לקנות ריהוט גן חדש לעיתים תכופות) אלא כאשר כבר יהיה לנו ריהוט גן החביב עלינו הוא יאריך ימים ונהנה ממנו שנים רבות.
עבור מי שמעוניינים לדעת עוד על האופן בו ניתן להאריך את חייו של ריהוט המוצב בגן אספנו חמישה טיפים שמתארים פעולות פשוטות שכל אחד יכול ליישמן בעצמו.

 1. גימור טוב
  פריטים המוצבים בחוץ נדרשים להחזיק מעמד למרות היותם חשופים לפגעי מזג האוויר, יישום של גימור טוב על פני השטח שלהם הוא הכרחי. כך למשל כיסאות גן העשויים ברזל חייבים להיות צבועים היטב בצבע אטום. על גבי פריטים מעץ ניתן למרוח שמן דק, לכה שקופה, לכה מגוונת או צבע אטום. רהיטי גן מפלסטיק או מחומרים סינטטיים אינם צריכים שכבת גימור. לכריות וריפודים יש לתפור כיסוי מחומר אטום למים.
 2. הגנה מפני פגעי מזג האוויר
  לא רק רטיבות תפגע בריהוט הגן אלא גם חשיפה רבה לשמש. יש לשאוף שריהוט הגן יהיה חשוף לפגעי מזג האוויר (בחורף, כמו גם בקיץ) במידה פחותה ככל שניתן. אם יודעים שלא נשתמש בריהוט הגן במשך תקופה מסוימת (למשל בחודשי החורף) מומלץ לאחסן אותו במקום מוגן. בקיץ הצבת ריהוט הגן במקום מוצל תאריך את ימיו פלאים.
 3. הצבה נכונה
  הצבת ריהוט הגן על גבי משטח ישר המספק תמיכה מאוזנת איתנה היא הכרחית אם רוצים שהריהוט ישמש אותנו לאורך זמן רב. כאשר יושבים על כיסא גן העומד כך שרק שלוש מרגליו נוגעות במשטח עליו הוא מוצב גורם להפעלת כוחות הגורמים לו לעיוותים ואף שברים של ממש.
 4. שימוש מתאים
  תחזוקה נכונה של ריהוט גן כוללת גם את האופן בו עושים בו שימוש שוטף. יש להימנע מהעמסת משקל גדול מזה שרהיט הגן המסוים נועד לעמוד בו. יש לשאוף שהעומס המופעל על כיסאות, שולחנות, נדנדות וכד’ יחולק באופן שווה על גבי המשטח כולו. נדנדות גן, כורסאות תלויות וכד’ אינן מיועדות לשמש משחק לילדים, יש להקפיד שלא מתנדנדים בהן בעוצמה רבה מזו שהן מתוכננות לה.
 5. חידוש בעת הצורך
  ישנם פריטי ריהוט גן שניתן לחדש אם הם מתחילים להראות סימני בלאי. כך למשל נדנדת גן מעץ ניתן ללטש ולצבוע בלכה מגוונת (או לכה שקופה כשרוצים לשמור על מראה העץ הטבעי) כך שמחדשים את נעוריה. חידוש ריהוט גן יעניק לו מראה מרשים ויסייע לנו להמשיך ולעשות בו שימוש לאורך זמן רב.

עקבו אחרינו בפייסבוק