הקיץ הגיע וזה הזמן לשדרג את המרפסת עם פרגולה

פרגולה משרתת תפקיד כפול, היא שימושית מאוד, במיוחד בימות הקיץ אז היא מספקת מקום מוצל ונעים לשבת בו מחוץ לבית (בגינה או במרפסת), ובה בעת היא רבת נוכחות ומשפיעה רבות על המראה והאווירה באזור בו היא ניצבת. אין פלא שפרגולות מעץ הפכו פופולאריות מאוד במחוזותינו בכל רחבי הארץ וכך גם פרגולות בחיפה. פרגולה מעץ היא עדיין הבחירה הנפוצה ביותר, אם כי ישנן גם פרגולות מפרופילים של אלומיניום ואפילו פרגולות שהקונסטרוקציה שלהן עשויה קורות ומוטות ברזל.

מי שמוצאים שהשמש הקיצית מונעת מהם ליהנות מן המרפסת בביתם (בין אם מדובר במרפסת בדירה או בבית צמוד קרקע) יכולים לשדרג את המרפסת ולהפוך אותה מוצלת תוך הקמת פרגולה המסוככת עליה. מכיוון שהקמת פרגולה אינה עניין מורכב ומדובר בפרויקט שבעלי מקצוע יכולים להשלים עבורכם תוך ימים ספורים, כדאי להקדים וליזום הקמת פרגולה מעץ כבר עתה כך שתוכלו ליהנות ממנה כבר לאורך הקיץ הנוכחי.

פרגולה נאה היא לא רק פרקטית אלא גם תורמת לעיצוב ולאווירה

לפרגולה תפקיד פרקטי מובהק, היא הופכת את האזור תחתיה למוגן, לפחות באופן חלקי, ממזג האוויר (מוצל בקיץ ואם היא בעלת גג אטום אז גם מגשם בחורף). אמנם מדובר במבנה ללא קירות אולם כמות הצל שגג הפרגולה מספק ניתנת לבחירה ובחורף האזור תחתיה נותר יבש למעט במהלך סערות עזות במיוחד.
מעבר לאפשרויות שמעניקה הפרגולה מבחינת ניצול טוב יותר של האזור עליו היא מסוככת, יתרון גדול נוסף של פרגולה מעץ טמון בעצם היותה מבנה גדול יחסית. עץ הוא חומר גלם נאה, מדובר בחומר טבעי, נעים למגע, המשרה רוגע ותורם ליצירת אווירת נעימה. עצם מימדיה של הפרגולה הופך אותה לאלמנט בולט לו השפעה מרחיקת לכת על העיצוב. המרפסת שלכם תקבל אופי חדש ומרשים יותר לאחר שתקימו מעליה פרגולה.

מבנה אופייני לפרגולת עץ מעל מרפסת

בעת הקמת פרגולה מעל המרפסת, נעשה על פי רוב שימוש בקיר הבית כך שהוא התומך בצד אחת של הפרגולה. יוצא איפה שמדובר במבנה לו קורות התומכות אותו רק מצד אחד. גג הפרגולה מונח על מבנה העשוי לייסטים של עץ (קורות עץ עדינות המתאימות לשאת את משקל הגג, לוחות החיפוי ומשטח ההצללה). הלייסטים מחוברים לקורות המחוברות לעמודים המשמשים כ”רגלי” הפרגולה. כאמור, בפרגולה מעל מרפסת נחוצים עמודים שכאלה רק מצד אחד.

חשוב לבחור במתקינים מקצועיים
ככל שמדובר בהקמת פרגולות במרפסת חשוב במיוחד לבחור מתקינים מקצועיים ומנוסים.

עקבו אחרינו בפייסבוק